POŽARI KOD KRALJEVA SE NE SMIRUJU, VATROGASCI U LAVOVSKOJ BORBI: Vetar razbuktava vatru na 20 lokacija
Požar, Foto: MUP

DRAMA

POŽARI KOD KRALJEVA SE NE SMIRUJU, VATROGASCI U LAVOVSKOJ BORBI: Vetar razbuktava vatru na 20 lokacija

Trenutno je najkritičnija situacija u okolini varošice Ušće, smeštene u Ibarskoj klisuri na oko 50 kilometara od Kraljeva, gde je intenzitet vatre najjači

Objavljeno:
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Veliki požar koji je u sredu izbio na nekoliko lokacija u Ibarskoj klisuri, na potezu od varošice Ušće do srednjovekovnog grada Magliča, i dalje nije stavljen pod kontrolu. Vatra je sa niskog rastinja prešla na borovu šumu, a akciju gašenja značajno otežavaju jak vetar i izuzetno nepristupačan teren.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) je zvanično potvrđeno da u požaru nema povređenih niti ugroženih lica, kao i da stambeni objekti i kuće nisu ugroženi, prenosi Telegraf.

Na terenu su sve raspoložive vatrogasno-spasilačke ekipe iz Ušća, Vrnjačke Banje i Kraljeva, koje uložnim naporima pokušavaju da obuzdaju vatrenu stihiju. Trenutno je najkritičnija situacija u okolini varošice Ušće, smeštene u Ibarskoj klisuri na oko 50 kilometara od Kraljeva, gde je intenzitet vatre najjači.

1 / 2 Foto: Printscreen/RTS

Prema poslednjim informacijama, požar se prostire na više od 20 lokacija u dužini od preko 20 kilometara iznad pruge Raška-Kraljevo. Uzrok izbijanja vatre za sada nije poznat.

Iz preventivnih razloga i bezbednosnih procena, električna energija je isključena u delovima sela Polumir, Pustopolje, Dolina Ibra i Cerje. Zbog prekida u napajanju strujom, na ovim lokacijama trenutno ne rade ni bazne stanice mobilne telefonije, pa je komunikacija u ovom delu klisure otežana.

Nadležne službe nastavljaju borbu sa vatrenom stihijom na terenu.

Bonus video:

00:20

Veliki požar u Deliblatskoj peščari

(Espreso/Telegraf/D.S.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.